Jak certifikace probíhá?

Podmínkou získání zahradní plakety je splnění kritérií pro "přírodní zahradu". O certifikaci je vhodné žádat s dostatečným časovým odstupem od založení zahrady (např. rok a déle), kdy už je zřejmá celková koncepce zahrady, způsob obhospodařování a výsadby jsou zakořeněné.

Certifikaci přírodních zahrad v ČR koordinuje spolek Přírodní zahrada.
V Plzeňském a Karlovarském kraji udělování plaket zajišťuje občanské sdružení ENVIC

Jak postupovat?

  1. Prostudujte si pečlivě kritéria a podmínky pro získání zahradní plakety a rozhodněte se, o jaký typ certifikace máte zájem. Na výběr je mezi "Přírodní zahradou" a "Ukázkovou přírodní zahradou". Plaketa "Přírodní zahrada" je základní. Plaketa "Ukázková přírodní zahrada" je pro zahrady výjimečné zahradními prvky a způsobem hospodaření, jejichž majitelé jsou ochotni zahradu, alespoň několikrát ročně, zpřístupnit veřejnosti. Můžete se ucházet pouze o jednu plaketu.
    Dokument s kritérii a podmínkami pro získání zahradní plakety je ke stažení připojen níže.

  2. Vyplňte níže připojenou přihlášku a zašlete ji na e-mail alena.lehmannova@envic.cz. Pokud chcete certifikovat školní zahradu, vyplňte prosím také přílohu pro školní zahrady.

  3. Do týdne vás bude kontaktovat náš poradce - certifikátor, který s vámi domluví termín návštěvy u vás na zahradě a konkrétní cenové podmínky certifikace. (Certifikace obvykle vychází na 1 500 Kč + náklady na dopravu (8 kč/km). Částka pokrývá čas certifikátora a náklady na zahradní plaketu.)

  4. Poradce - certifikátor projde vaši zahradu, zpracuje zprávu o návštěvě, zahradu nafotí, a pokud zahrada splní potřebná kritéria, ihned obdržíte zahradní plaketu.

Pokud si nejste jisti, zda vaše zahrada potřebná kritéria splní, nebo zahradu teprve zakládáte a chtěli byste poradit, jak ji navrhnout a založit jako přírodní, můžete také využít zahradnického poradenství, které účtujeme částkou 550 Kč/hod.

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Zimní dílny v Pivovarském muzeu

05.02.2019

Přijďte s dětmi vyrobit ptačím rodinkám domov a sobě tak přinést radost z jejich spokojeného zpěvu. Vyrobíte si krásnou, bytelnou a funkční dřevěnou budku a třeba i jako dárečky svým blízkým závěsné dřevěné srdíčko a ptáčka. 23. 2. 2019,...

více info »

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

15.02.2019

Globální klimatická změna probíhá. Můžete ji vy zastavit? Tím, v jakém domě budete bydlet, jak budete žít? Poznali jsme extrémní sucha. Jsme na ně krátcí? Povídání o tom, jestli mohou naše domy, zahrady a způsob života něco zásadního pozitivně změnit nebo je to utopie? A co nové technologie – je to cesta? Přijďte i vy se svými nápady!

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz