Jak certifikace probíhá?

Podmínkou získání zahradní plakety je splnění kritérií pro "přírodní zahradu". O certifikaci je vhodné žádat s dostatečným časovým odstupem od založení zahrady (např. rok a déle), kdy už je zřejmá celková koncepce zahrady, způsob obhospodařování a výsadby jsou zakořeněné.

Certifikaci přírodních zahrad v ČR koordinuje spolek Přírodní zahrada.
V Plzeňském a Karlovarském kraji udělování plaket zajišťuje občanské sdružení ENVIC

Jak postupovat?

  1. Prostudujte si pečlivě kritéria a podmínky pro získání zahradní plakety a rozhodněte se, o jaký typ certifikace máte zájem. Na výběr je mezi "Přírodní zahradou" a "Ukázkovou přírodní zahradou". Plaketa "Přírodní zahrada" je základní. Plaketa "Ukázková přírodní zahrada" je pro zahrady výjimečné zahradními prvky a způsobem hospodaření, jejichž majitelé jsou ochotni zahradu, alespoň několikrát ročně, zpřístupnit veřejnosti. Můžete se ucházet pouze o jednu plaketu.
    Dokument s kritérii a podmínkami pro získání zahradní plakety je ke stažení připojen níže.

  2. Vyplňte níže připojenou přihlášku a zašlete ji na e-mail alena.lehmannova@envic.cz. Pokud chcete certifikovat školní zahradu, vyplňte prosím také přílohu pro školní zahrady.

  3. Do týdne vás bude kontaktovat náš poradce - certifikátor, který s vámi domluví termín návštěvy u vás na zahradě a konkrétní cenové podmínky certifikace. (Certifikace obvykle vychází na 1 500 Kč + náklady na dopravu (8 kč/km). Částka pokrývá čas certifikátora a náklady na zahradní plaketu.)

  4. Poradce - certifikátor projde vaši zahradu, zpracuje zprávu o návštěvě, zahradu nafotí, a pokud zahrada splní potřebná kritéria, ihned obdržíte zahradní plaketu.

Pokud si nejste jisti, zda vaše zahrada potřebná kritéria splní, nebo zahradu teprve zakládáte a chtěli byste poradit, jak ji navrhnout a založit jako přírodní, můžete také využít zahradnického poradenství, které účtujeme částkou 550 Kč/hod.

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

KOMENTOVANÁ vycházka „Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost“

24.04.2019

V rámci festivalu OZVĚNY EKOFILMU se můžete vydat na tematickou procházku „Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost“ neboť tématem letošního ročníku je právě voda v krajině. Oficiální zdroj informací ZDE.   Kdy:...

více info »

KONFERECE RYCHLOST S TICHOSTÍ

24.04.2019

Rádi bychom Vás pozvali na mezinárodní konferenci "RYCHLOST S TICHOSTÍ" kterou s tematickým environmentálním přesahem pořádá plzeňská společnost BRENS. 2. května 219, Plzeň, Měšťanská beseda   Letošní program konference nejenže...

více info »

VELIKONOČNÍ DÍLNY v Pivovarském muzeu

03.04.2019

13. dubna 2019 | 10 – 15 hod. Pivovarské muzeum v ­Plzni, Veleslavínova 6 Zajděte na naše třetí letošní farmářské trhy a pak si něco pěkného vyrobit. Naučíte se uplést tradiční českou pomlázku z osmi proutků i ozdobným držátkem a vyrobíte si i...

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz