Kam pro inspiraci?

Hledáte-li inspiraci, vypravte se do některé z již certifikovaných zahrad. Doporučujeme navštívit zejména ukázkové přírodní zahrady. Přehled všech zahrad naleznete na ekomapě. Řada z nich je zpřístupněna v průběhu Víkendu otevřených zahrad, případně je možné domuvit si s majiteli jiný termín.

A které zahrady jsou certifikovány v Plzeňském kraji?

Přírodní zahrada Gajduškovi, Kramolín

Přírodní zahrada Gajduškovi

Soukromá přírodní zahrada v předhůří Šumavy. V původní zahradě rostou letité ovocné stromy starých odrůd, které jsou doplněny novou výsadbou, bobulovinami, starými odrůdami růží a netradičními ovocnými druhy. Součástí celku (cca 1,6 ha) je i venkovská předzahrádka s trvalkami, sbírka kuchyňských bylin a léčivek. V zeleninové zahradě jsou převážně staré a krajové odrůdy. Návštěvníci si mohou prohlédnout i přirozené úkryty hmyzu, divočinu i malé vodní plochy. Návštěvy je třeba domluvit předem. Kontakt: Alena Gajdušková, Kramolín 9, pozemskazahrada.webnode.cz.

Zahrádka Na Sudech, Plzeň

Zahrádka Na Sudech.

Převážně užitková soukromá přírodní zahrádka na 400 m2 kombinující ovocné stromy, keře, bylinkové a zeleninové záhony a zákoutí pro přírodu, která je obhospodařována bez chemie a rašeliny. Zahrádka se nachází uvnitř uzavřené zahrádkářské kolonie. Vstup je možný pouze v předem domluvený čas. Kontakt: Alena Lehmannová, Na Hrádku, Plzeň, www.prirodni-zahrady.cz.

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Zimní dílny v Pivovarském muzeu

05.02.2019

Přijďte s dětmi vyrobit ptačím rodinkám domov a sobě tak přinést radost z jejich spokojeného zpěvu. Vyrobíte si krásnou, bytelnou a funkční dřevěnou budku a třeba i jako dárečky svým blízkým závěsné dřevěné srdíčko a ptáčka. 23. 2. 2019,...

více info »

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

15.02.2019

Globální klimatická změna probíhá. Můžete ji vy zastavit? Tím, v jakém domě budete bydlet, jak budete žít? Poznali jsme extrémní sucha. Jsme na ně krátcí? Povídání o tom, jestli mohou naše domy, zahrady a způsob života něco zásadního pozitivně změnit nebo je to utopie? A co nové technologie – je to cesta? Přijďte i vy se svými nápady!

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz