Péče o školní zahradu s využitím prvků přírodních zahrad

Jste správcem školní zahrady
Jste učitelkou/učitelem pracovních činností?
Baví vás zahradničení a chcete ho dělat bez chemie?

Právě pro Vás jsme ve spolupráci s Chaloupky, o.p.s. na rok 2016 připravili vzdělávací kurz Praktická péče o školní zahradu s využitím prvků přírodních zahrad, který je akreditován MŠMT v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Rozsah kurzu:

60 hodin rozložených do čtyř dvoudenních seminářů, samostudium a individuální konzultace
22. - 23. dubna 2016, 15. ZŠ, Terezie Brzkové 33-35, Plzeň
10. – 11. června 2016, Národopisné muzeum, náměstí Republiky 13, Plzeň
16. – 17. září 2016, ekocentrum Stará škola Prusiny, Nebílovy 37
11. – 12. listopadu 2016, Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, Kaznějovská 51, Plzeň

Cyklus seminářů zahrnuje teoretickou i praktickou přípravu na plánování a údržbu školních zahrad, představuje moderní trendy a přístupy šetrné k životnímu prostředí i rozpočtu škol. Zahrnuje témata jako péče o půdu, kompostování, hospodaření s vodou, pěstování zeleniny, ovoce, květin, bylinek na školní zahradě a jejich zpracování. Kombinuje interaktivní přednášky s praktickými workshopy v terénu a exkurzemi do zajímavých školních zahrad v Plzeňském kraji.

Účastníci kurzu získají skripta Praktická péče o školní zahradu společně se žáky, publikace Živá zahrada a 100 tipů pro přírodní zahradu a mohou využít individuálních konzultací při zpracování plánu péče o zahradu, kterou mají na starosti. 
Předpokládaný počet účastníků: 12 – 15 osob

Poplatek za kurz: 2 900 Kč

Částka zahrnuje náklady na občerstvení, dopravu autobusem na exkurze, příspěvek na organizaci. Dopravu na místo seminářů si zajišťují a hradí účastníci sami. Poplatek je nutné zaplatit před zahájením kurzu. Závazné přihlášky zasílejte na adresu alena.lehmannova@envic.cz. Případné dotazy rádi zodpovíme i na telefonu +420 777 615 612. Koordinátorka kurzu: Alena Lehmannová.

Vzdělávací kurz pořádá občanské sdružení ENVIC a Chaloupky, o.p.s. Podpořeno Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR v rámci projektu "Ekoton - vzdělávání pro podporu biologické rozmanitosti".

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Zimní dílny v Pivovarském muzeu

05.02.2019

Přijďte s dětmi vyrobit ptačím rodinkám domov a sobě tak přinést radost z jejich spokojeného zpěvu. Vyrobíte si krásnou, bytelnou a funkční dřevěnou budku a třeba i jako dárečky svým blízkým závěsné dřevěné srdíčko a ptáčka. 23. 2. 2019,...

více info »

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

15.02.2019

Globální klimatická změna probíhá. Můžete ji vy zastavit? Tím, v jakém domě budete bydlet, jak budete žít? Poznali jsme extrémní sucha. Jsme na ně krátcí? Povídání o tom, jestli mohou naše domy, zahrady a způsob života něco zásadního pozitivně změnit nebo je to utopie? A co nové technologie – je to cesta? Přijďte i vy se svými nápady!

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz