Péče o školní zahradu s využitím prvků přírodních zahrad

Jste správcem školní zahrady
Jste učitelkou/učitelem pracovních činností?
Baví vás zahradničení a chcete ho dělat bez chemie?

Právě pro Vás jsme ve spolupráci s Chaloupky, o.p.s. na rok 2016 připravili vzdělávací kurz Praktická péče o školní zahradu s využitím prvků přírodních zahrad, který je akreditován MŠMT v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Rozsah kurzu:

60 hodin rozložených do čtyř dvoudenních seminářů, samostudium a individuální konzultace
22. - 23. dubna 2016, 15. ZŠ, Terezie Brzkové 33-35, Plzeň
10. – 11. června 2016, Národopisné muzeum, náměstí Republiky 13, Plzeň
16. – 17. září 2016, ekocentrum Stará škola Prusiny, Nebílovy 37
11. – 12. listopadu 2016, Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, Kaznějovská 51, Plzeň

Cyklus seminářů zahrnuje teoretickou i praktickou přípravu na plánování a údržbu školních zahrad, představuje moderní trendy a přístupy šetrné k životnímu prostředí i rozpočtu škol. Zahrnuje témata jako péče o půdu, kompostování, hospodaření s vodou, pěstování zeleniny, ovoce, květin, bylinek na školní zahradě a jejich zpracování. Kombinuje interaktivní přednášky s praktickými workshopy v terénu a exkurzemi do zajímavých školních zahrad v Plzeňském kraji.

Účastníci kurzu získají skripta Praktická péče o školní zahradu společně se žáky, publikace Živá zahrada a 100 tipů pro přírodní zahradu a mohou využít individuálních konzultací při zpracování plánu péče o zahradu, kterou mají na starosti. 
Předpokládaný počet účastníků: 12 – 15 osob

Poplatek za kurz: 2 900 Kč

Částka zahrnuje náklady na občerstvení, dopravu autobusem na exkurze, příspěvek na organizaci. Dopravu na místo seminářů si zajišťují a hradí účastníci sami. Poplatek je nutné zaplatit před zahájením kurzu. Závazné přihlášky zasílejte na adresu alena.lehmannova@envic.cz. Případné dotazy rádi zodpovíme i na telefonu +420 777 615 612. Koordinátorka kurzu: Alena Lehmannová.

Vzdělávací kurz pořádá občanské sdružení ENVIC a Chaloupky, o.p.s. Podpořeno Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR v rámci projektu "Ekoton - vzdělávání pro podporu biologické rozmanitosti".

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

KOMENTOVANÁ vycházka „Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost“

24.04.2019

V rámci festivalu OZVĚNY EKOFILMU se můžete vydat na tematickou procházku „Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost“ neboť tématem letošního ročníku je právě voda v krajině. Oficiální zdroj informací ZDE.   Kdy:...

více info »

KONFERECE RYCHLOST S TICHOSTÍ

24.04.2019

Rádi bychom Vás pozvali na mezinárodní konferenci "RYCHLOST S TICHOSTÍ" kterou s tematickým environmentálním přesahem pořádá plzeňská společnost BRENS. 2. května 219, Plzeň, Měšťanská beseda   Letošní program konference nejenže...

více info »

VELIKONOČNÍ DÍLNY v Pivovarském muzeu

03.04.2019

13. dubna 2019 | 10 – 15 hod. Pivovarské muzeum v ­Plzni, Veleslavínova 6 Zajděte na naše třetí letošní farmářské trhy a pak si něco pěkného vyrobit. Naučíte se uplést tradiční českou pomlázku z osmi proutků i ozdobným držátkem a vyrobíte si i...

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz