Piju kafe pro žížaly

Miluješ kafe?
Baví tě pěstovat kytky, bylinky a zeleninu?
Nás taky!

A proto jsme se pustili do projektu "Piju kafe pro žížaly" a snažíme se propojovat plzeňské kavárny a městské zahradníky, aby využívali lógr a proměňovali ho v užitečné hnojivo pro půdu a rostliny. Učíme, jak kompostovat doma v bytě v žížalích kompostérech, a radíme, jak vzniklý kompost používat při pěstování. A hlavně ukazujeme, že příběh kávy nemusí končit na dně vypitého šálku!  

Jak to celé funguje?

  1. Pokud to ještě neděláš, začni doma kompostovat - na zahradě, nebo v bytě v žížalím kompostéru.

  2. Do kaváren, které jsou označeny žížalí samolepkou, si choď pro lógr. Samolepka značí, že obsluha o našem projektu ví a tvé lógrové přání by ji nemělo zaskočit. Můžeš ale vyrazit i jinam. Na lógr si prosím vezmi vlastní nádobu - sklenici, krabičku, sáček apod.

  3. Lógr přidávej do kompostéru a hotový kompost používej na pěstování. Budeš super eko a navíc ušetříš za nákup substrátu a hnojiv.

  4. Zaregistruj se na mapě komunitních zahrad a kompostérů a pochlub se svými úspěchy na našem facebooku Piju kafe pro žížaly. Všechny kompostéry, které se k mapě připojí od 1. dubna do 30. září 2019 zařadíme do soutěže o kávu zdarma v zapojených kavárnách.

 

Projekt v roce 2019 podporuje statutární město Plzeň a Nadační fond Zelený poklad.

Horké novinky z žížalího světa sleduj na facebooku PIJU KAFE PRO ŽÍŽALY.

Kam pro lógr

Kam pro lógr

Chceš svým žížalám udělat radost? Krm je kávovým lógrem! V kavárnách označených žížalí samolepkou, ti rádi nějaký dají s sebou domů. Stačí si jen přinést vlastní nádobu! Mrkni, kam pro lógr můžeš vyrazit.

celý článek »

Žížalí akce

Žížalí akce

Chceš začít kompostovat, ale nevíš, jak na to? Poradíme ti na našich žížalích dílnách! Naučíme tě, jak správně kompostovat biodpad a jak vyrobit žížalí kompostér, který můžeš mít klidně i bytě.

celý článek »

Vyrob si vermikompostér

Vyrob si vermikompostér

Žížalí kompostér je skvělá věc. Bidodpad za pár týdnů promění v užitečné hnojivo pro zeleninu i pokojové rostliny. Podle našeho návodu ho zvládne vyrobit opravdu každý

celý článek »

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

KOMENTOVANÁ vycházka „Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost“

24.04.2019

V rámci festivalu OZVĚNY EKOFILMU se můžete vydat na tematickou procházku „Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost“ neboť tématem letošního ročníku je právě voda v krajině. Oficiální zdroj informací ZDE.   Kdy:...

více info »

KONFERECE RYCHLOST S TICHOSTÍ

24.04.2019

Rádi bychom Vás pozvali na mezinárodní konferenci "RYCHLOST S TICHOSTÍ" kterou s tematickým environmentálním přesahem pořádá plzeňská společnost BRENS. 2. května 219, Plzeň, Měšťanská beseda   Letošní program konference nejenže...

více info »

VELIKONOČNÍ DÍLNY v Pivovarském muzeu

03.04.2019

13. dubna 2019 | 10 – 15 hod. Pivovarské muzeum v ­Plzni, Veleslavínova 6 Zajděte na naše třetí letošní farmářské trhy a pak si něco pěkného vyrobit. Naučíte se uplést tradiční českou pomlázku z osmi proutků i ozdobným držátkem a vyrobíte si i...

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz