NA CESTÁCH KRAJINOU... POVÍDÁNÍ S PROMÍTÁNÍM.

14.04.2017

Kdy: 3. 5. 2017, 18:00

Kde: Na Střeše - Prešovská 8, Plzeň

Zveme Vás na povídání s promítáním o naší krajině pohledem „krajinné estetiky“ v podání Václava Čubra ze sdružení ENVIC. V úvodu se zamyslíme nad tím, jaké vazby jsou mezi našimi životy a krajinou, a to v těch nejširších, ale zároveň nejzákladnějších souvislostech a nad tím, jak krajinu vnímáme, vědomě a mnohdy i nevědomě, přesto intenzivně.

Od celkového vnímání krajiny pak přejdeme k tomu osobnímu. Dotkneme se těch chvil těsně před tím, než se začne zdvihat vítr a tušení, kudy mezi kopci poplují mlhy. Povídat si budeme i o vodě ze studánek a pramenů, starých stromech a zpěvu ptáků mezi nocí a dnem. V další části bude představena myšlenka a projekt „Krajiny památné“ věnující se zaniklým osadám na Šumavě a v Bavorském lese právě pohledem krajinné estetiky. V závěru Vás pak pozveme na nejbližší výlety „Na cestách krajinou...“. Povídání bude doprovázeno promítáním řady autorských fotografií a krátkých videoklipů. Každý účastník obdrží publikaci „Krajiny památné“.

Akce se koná Na střeše s překrásným výhledem přes moře střech a dvorečků historického centra Plzně. Je tak zapotřebí vyšlápnout čtyři patra schodů, což nemusí být pro každého - zvažte - ale vzhledem k výhledu to můžete brát jako výšlap na rozhlednu : ). Akce proběhne v nezatepleném a nevytápěném podkroví, oblečení tak prosím volte dle aktuálního počasí, podobně jako když jdete do letního kina, ale s tím komfortem, že u nás neprší a nefouká ; ).

Adresa: Prešovská 8, 301 00 Plzeň

Aktuální informace na facebooku: Na cestách krajinou...

 

Vstupné dobrovolné.

Těšíme se na Vás.

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Víkend otevřených zahrad "Na Střeše" 2018

31.05.2018

sobota: 09.6.2017 ve 20, 21 a 22 hodinneděle: 10.6.2017 ve 20, 21 a 22 hodinNavštivte v rámci Víkend otevřených zahrad v Plzni a okolí naši střešní truhlíkovou zahrádku, rozsahem skromnou, avšak s o to více působivými výhledy na historickou Plzeň...

více info »

Jarní dny pasivních domů 8. - 10. 6. 2018

Jarní dny pasivních domů 8. - 10. 6. 2018

15.05.2018

Dny pasivních domů 8. - 10. 6. 2018 v Plzeňském kraji, Praze a okolí - poradny odborníků, infostánek SFŽP, návštěvy pasivních domů, diskuse s jejich obyvateli, praktické ukázky stavby pasivních domů

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz