Potraviny & Gastronomie

Fajnové jídlo na váš stůl....

Jídlo má na naše životy ohromný vliv. Poskytuje nám energii, minerální látky, vitamíny, drží nás při životě. To jsou však pouze fyziologické účinky jídla. Jídlo dokáže víc. Umí navodit dobrou i špatnou náladu (záleží jak a z čeho je připraveno). Vyvolává vzpomínky, pocity... Jídlo není jen palivo pro tělo, ale má mnohem větší vliv, než si uvědomujeme. Výrobci jídla mají v rukách zbraň, se kterou mohou pozivitivně ovlivňovat životy lidí. Bohužel opravdové jídlo dnes v běžných supermarketech nekoupíte. Za kvalitním jídlem musíte na farmy, k dobrým pekařům nebo poctivým řezníkům. 

Farmářské trhy, kuchařské semináře...

Podporujeme malé a střední lokální výrobce kvalitního jídla. Prostor jim poskytujeme na Plzeňských farmářských trzích. Propojujeme je se spotřebiteli, kuchaři i obchodníky. Pořádáme pro ně semináře, exkurze i vydáváme vzdělávací materiály. Kuchaře učíme přemýšlet o surovinách jinak. Odhalujeme jim méně známé odrůdy zeleniny (česneku, cibule...), ovoce (jablek, švestek...), plemen hospodářských zvířat (skotu, vepřů i drůbeže). Pořádáme pro ně praktické semináře. S těmi nám pomáhají špičkový kuchaři. Vozíme je na farmy, aby pochopili jak jídlo vzniká. Mohou tak navazovat zajímavé kontakty. 

Lokální jídlo...

Zkrácením dopravního řetězce potravin se zvyšuje jejich bezpečnost. Jejich nákupem podoporujeme místní ekonomiku, udržujeme život na venkově. V neposlední řadě šetříme i naše životní prostředí.  

 

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Zimní dílny v Pivovarském muzeu

05.02.2019

Přijďte s dětmi vyrobit ptačím rodinkám domov a sobě tak přinést radost z jejich spokojeného zpěvu. Vyrobíte si krásnou, bytelnou a funkční dřevěnou budku a třeba i jako dárečky svým blízkým závěsné dřevěné srdíčko a ptáčka. 23. 2. 2019,...

více info »

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

15.02.2019

Globální klimatická změna probíhá. Můžete ji vy zastavit? Tím, v jakém domě budete bydlet, jak budete žít? Poznali jsme extrémní sucha. Jsme na ně krátcí? Povídání o tom, jestli mohou naše domy, zahrady a způsob života něco zásadního pozitivně změnit nebo je to utopie? A co nové technologie – je to cesta? Přijďte i vy se svými nápady!

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz