Turistika & Cestovní ruch

NA CESTÁCH KRAJINOU...                                                                       ZA PŘÍRODOU, KULTUROU, HOSPODÁŘSTVÍM A LIDMI.

Naše zem - vlast, je malá, ale pestrá. Hraniční hvozdy doposud skrývají mnohá tajemství, zatímco prosluněný venkov pomalu, ale přeci, získává znovu svou selskou tvář respektem k historii spolu s návratem k drobnému hospodářství. Naše kulturní krajina tak znovu ožívá a v ní i drobné sakrální památky, pro český venkov tak typické. České baroko vychází z doby svého nedávného temna kostelů jako skladišť a torz kapliček uprostřed hektarových lánů a stává se z něj světový unikát.  

Doba se změnila a tak jen hospodařením v našich krajinách se místní neuživí a původní charakter krajiny nezachová. S tou změnou ale přichází i prostor k tomu naši zem poznávat s baťůžkem na zádech a tím, že poobědváme v návesní hospůdce, přespíme v opravené venkovské chalupě, posnídáme sýry od místního sedláka a domů si odvezeme vyřezávanou holubičku od řezbáře, kde se řemeslo rodí po generacích, tak touto velmi příjemnou cestou udržujeme naši převážně kulturní krajinu živou, která je pak díky svým hopodářům opravdovou a ne jakýmsi krajinným skanzenem. Není to ale jen o tom zanechat české peníze v české zemi pro české lidi. Základem pro vše je s objevovaním krás naší země uvědomování si hodnot, které se nám můžou zdát jako obyčejné, ale právě to obyčejné začíná být v dnešní době vzácným a je jednou z věcí, kterou u nás obdivují zahraniční turisté.

A tak chcete-li, vydejte se s námi poznávat naši zem trochu jiným pohledem než bývá běžné. Nevyrážíme na cestu abychom ji pouze překonali za dosažením stanoveného cíle. Jde nám o cestu samotnou, o poznávání naší krajiny jako celku i jejích nejjemnějších detailů. Našich přírodních i kulturních krás, ale také lidí, kteří naši krajinu oživují. Vyrážíme tak na cesty, kde  za celou dobu jen vzácně potkáte člověka, i na cesty, kde místní lidé a jejich hospodářství a práce bude tím hlavním rozměrem, který nás v krajině bude zajímat. 

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Mezinárodní dny pasivních domů 10. - 11. 11. 2018

Mezinárodní dny pasivních domů 10. - 11. 11. 2018

24.10.2018

Mezinárodní dny pasivních domů 10. - 11. 11. 2018 v Plzeňském kraji a okolí Prahy - návštěvy obydlených pasivních domů, diskuse s jejich obyvateli, ukázky stavby pasivních domů, konzultace s odborníky na energetiku, stavbu, vytápění i větrání

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

Podzimní dílny - už tuto sobotu

01.11.2018

Podzimní dílny v Pivovarském muzeu

3. 11. 2018, 10:00 – 15:00

Pivovarské muzeum, Veleslavínova 6, 301 14 Plzeň

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz