Denkwürdige Landschaften

Die denkwürdige Landschaften… die Landschaften, die in sich sowohl eine vergangene als auch neuerliche Geschichte tragen. Es geht um Geschichten von Orten, die sich während der Zeit von Ortschaften zum Einsamkeiten, von Mühlwerken und Glashütten zum verlassenen Orten geändert haben. Solche Orten strotzen von eine einzigartige Atmosphäre, Anmut, und auch Geheimnis.Wo früher ein Haus gestanden hat, gibt es heute ein ganz änderes Platz, die immer noch wundeschön ist. Vielleicht dank festhalten an de Vergangenheit können wir nicht die Schönheit von Gegenwart richtig beobachten. Deswegen möchten wir Sie an diese Sonnderorte einladen, ohne Bilanzieren. Kennenlernen wir und hauptsächlich erleben wir gemeinsam die Atmosphäre von denkwürdigen Landschaften – von Böhmerwald und Bayerischen Wald.

 

DENKWÜRDIGE LANDSCHAFTEN

DENKWÜRDIGE LANDSCHAFTEN

Die tschechische und bayerische Landschaft hat hinter sich eine reiche Vergangenheit. Fast alle bedeutende Zeitalter und Ereignisse beeinflussen mehr oder weniger die Gestalt – das Gedächtnis der Landschaft. Und genau ist es im Fall der Tschechisch-Bayerischen Region, auf der ungewöhnlich...

celý článek »

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Zimní dílny v Pivovarském muzeu

05.02.2019

Přijďte s dětmi vyrobit ptačím rodinkám domov a sobě tak přinést radost z jejich spokojeného zpěvu. Vyrobíte si krásnou, bytelnou a funkční dřevěnou budku a třeba i jako dárečky svým blízkým závěsné dřevěné srdíčko a ptáčka. 23. 2. 2019,...

více info »

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

15.02.2019

Globální klimatická změna probíhá. Můžete ji vy zastavit? Tím, v jakém domě budete bydlet, jak budete žít? Poznali jsme extrémní sucha. Jsme na ně krátcí? Povídání o tom, jestli mohou naše domy, zahrady a způsob života něco zásadního pozitivně změnit nebo je to utopie? A co nové technologie – je to cesta? Přijďte i vy se svými nápady!

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz