Programy pro školy

 

Pro mateřské, základní a střední školy nabízíme jednorázové programy s environmentální tematikou. Věnujeme se zejména zahradničení, odpadům, jídlu a vaření, šetrné domácnosti, zdravému a úspornému bydlení.

V rámci rozsáhlejších projektů financovaných z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR vytváříme ucelené vzdělávací programy, jejichž cílem je začlenění environmentálních témat do školních vzdělávacích programů a průřezových témat. Zaměřujeme se na inovaci středoškolských oborů ve stavebnictví, gastronomii a cestovním ruchu. Pro základní školy připravujeme průřezové programy pro první stupeň věnující se odpadům a zdravému pěstování na zahradě.

Rádi pro Vás připravíme projektové dny, tvořivé recyklační dílny, odpolední kroužky do družiny, komentované vycházky krajinou, odborné exkurze nebo třeba výlety na farmu.

Ze zahrady na talíř

Ze zahrady na talíř

Od září 2016 do srpna 2017 jsme ve spolupráci s 15. základní školou v Plzni realizovali projekt Ze zahrady na talíř. Společně s dětmi prvního stupně jsme se učili pěstovat si vlastní potraviny - ovoce, zeleninu a bylinky. A to tak, aby byly pro nás i pro přírodu co nejzdravější....

celý článek »

ENVÝK - programy pro první stupeň ZŠ

ENVÝK - programy pro první stupeň ZŠ

Od dubna 2013 do ledna 2015 bylo občanské sdružení ENVIC zapojeno do projektu ENVÝK - Environmentální výukové programy pro základní školy v Plzeňském kraji, který byl financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.  Ve spolupráci s 15. základní školou jsme...

celý článek »

Enviprogramy pro střední školy

Enviprogramy pro střední školy

Projekt Specializované environmentální programy pro střední školy Plzeňského kraje byl zaměřen na rozšíření konkrétních odborných předmětů o nové poznatky z oblastí souvisejících s efektivnějším nakládáním s energiemi, ochranou přírody a životního prostředí obecně.

celý článek »

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Mezinárodní dny pasivních domů 10. - 11. 11. 2018

Mezinárodní dny pasivních domů 10. - 11. 11. 2018

24.10.2018

Mezinárodní dny pasivních domů 10. - 11. 11. 2018 v Plzeňském kraji a okolí Prahy - návštěvy obydlených pasivních domů, diskuse s jejich obyvateli, ukázky stavby pasivních domů, konzultace s odborníky na energetiku, stavbu, vytápění i větrání

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

Podzimní dílny - už tuto sobotu

01.11.2018

Podzimní dílny v Pivovarském muzeu

3. 11. 2018, 10:00 – 15:00

Pivovarské muzeum, Veleslavínova 6, 301 14 Plzeň

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz