Programy pro školy

 

Pro mateřské, základní a střední školy nabízíme jednorázové programy s environmentální tematikou. Věnujeme se zejména zahradničení, odpadům, jídlu a vaření, šetrné domácnosti, zdravému a úspornému bydlení.

V rámci rozsáhlejších projektů financovaných z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR vytváříme ucelené vzdělávací programy, jejichž cílem je začlenění environmentálních témat do školních vzdělávacích programů a průřezových témat. Zaměřujeme se na inovaci středoškolských oborů ve stavebnictví, gastronomii a cestovním ruchu. Pro základní školy připravujeme průřezové programy pro první stupeň věnující se odpadům a zdravému pěstování na zahradě.

Rádi pro Vás připravíme projektové dny, tvořivé recyklační dílny, odpolední kroužky do družiny, komentované vycházky krajinou, odborné exkurze nebo třeba výlety na farmu.

Ze zahrady na talíř

Ze zahrady na talíř

Od září 2016 do srpna 2017 jsme ve spolupráci s 15. základní školou v Plzni realizovali projekt Ze zahrady na talíř. Společně s dětmi prvního stupně jsme se učili pěstovat si vlastní potraviny - ovoce, zeleninu a bylinky. A to tak, aby byly pro nás i pro přírodu co nejzdravější....

celý článek »

ENVÝK - programy pro první stupeň ZŠ

ENVÝK - programy pro první stupeň ZŠ

Od dubna 2013 do ledna 2015 bylo občanské sdružení ENVIC zapojeno do projektu ENVÝK - Environmentální výukové programy pro základní školy v Plzeňském kraji, který byl financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.  Ve spolupráci s 15. základní školou jsme...

celý článek »

Enviprogramy pro střední školy

Enviprogramy pro střední školy

Projekt Specializované environmentální programy pro střední školy Plzeňského kraje byl zaměřen na rozšíření konkrétních odborných předmětů o nové poznatky z oblastí souvisejících s efektivnějším nakládáním s energiemi, ochranou přírody a životního prostředí obecně.

celý článek »

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Zimní dílny v Pivovarském muzeu

05.02.2019

Přijďte s dětmi vyrobit ptačím rodinkám domov a sobě tak přinést radost z jejich spokojeného zpěvu. Vyrobíte si krásnou, bytelnou a funkční dřevěnou budku a třeba i jako dárečky svým blízkým závěsné dřevěné srdíčko a ptáčka. 23. 2. 2019,...

více info »

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

15.02.2019

Globální klimatická změna probíhá. Můžete ji vy zastavit? Tím, v jakém domě budete bydlet, jak budete žít? Poznali jsme extrémní sucha. Jsme na ně krátcí? Povídání o tom, jestli mohou naše domy, zahrady a způsob života něco zásadního pozitivně změnit nebo je to utopie? A co nové technologie – je to cesta? Přijďte i vy se svými nápady!

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz