Ukázka stromolezecké péče o staré stromy

23.10.2018

Přijďte se seznámit s péčí o staré stromy. V bývalém parku u Městské plovárny uvidíte praktickou komentovanou ukázku přírodě blízkého ošetření starého dubu, který je nejspíše jedním z posledních pamětníků tohoto kdysi prý nejvýstavnějšího plzeňského parku.

 

Kdy: 26. 10. 2018

V kolik: 10:00 – 12:00

Kde: Vyhlídka u Městské plovárny - Doudlevecká 71, 30100 Plzeň 

         GPS a odkaz na mapu: 49.7312250N, 13.3798883E

 

Zkušení arboristé, kteří jsou členy mezinárodní organizace ISA, vystoupí do koruny stromolezeckou technikou a s komentářem provedou reálná opatření, která zvýší provozní bezpečnost v okolí stromu a stromu samotnému pomohou ke zlepšení zdravotního stavu.

 

To je on. Starý plovárenský dub. V jeho korunách uvidíte dva zkušené arboristy – lezce.

 

Dozvíte se, proč jsou někdy nutná i radikálnější opatření a někdy i bohužel kácení. Současně ale také, že existuje a užívá se celá řada postupů a systémů, díky kterým stromy ve stresujících podmínkách města mohou růst výrazně déle.

Uvidíte stromolezeckou techniku i speciální nářadí jako jednoruční motorovou pilu a další nástroje a systémy z arboristické praxe.

 

V rámci mnoha okolností nebylo možné zvolit příznivější termín a čas. Snad ale i tak někteří z Vás budou moci dorazit. Takováto ukázka je nevšední a poznat jak je to s péčí o stromy ve městě takto přímo je cennou zkušeností.

 

Akce se koná za každého počasí a účast je bezplatná.

Program je zajímavý i pro děti.

 

Těšíme se na Vás.

 

Sdružení Envic jako pořadatel a firma PROSTROM Bohemia jako realizátor arboristického ošetření.

Poděkování:

Tento projekt byl podpořen z Grantového programu Plzeňského Prazdroje. Děkujeme - Plzeňský Prazdroj a NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti.

Děkujeme také za podporu a spolupráci Správě veřejného statku města Plzně. 

 

 č.
 č.
 č.

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

Zimní dílny v Pivovarském muzeu

05.02.2019

Přijďte s dětmi vyrobit ptačím rodinkám domov a sobě tak přinést radost z jejich spokojeného zpěvu. Vyrobíte si krásnou, bytelnou a funkční dřevěnou budku a třeba i jako dárečky svým blízkým závěsné dřevěné srdíčko a ptáčka. 23. 2. 2019,...

více info »

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

Soběstačné domy – bydlení budoucnosti

15.02.2019

Globální klimatická změna probíhá. Můžete ji vy zastavit? Tím, v jakém domě budete bydlet, jak budete žít? Poznali jsme extrémní sucha. Jsme na ně krátcí? Povídání o tom, jestli mohou naše domy, zahrady a způsob života něco zásadního pozitivně změnit nebo je to utopie? A co nové technologie – je to cesta? Přijďte i vy se svými nápady!

více info »

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

Než budete stavět nebo rekonstruovat - poraďte se!

19.01.2018

Podívejte se, s čím vám můžeme pomoci a poradit. Lidé si nechávají změřit úniky tepla, problémy s vlhkostí, navrhnout tepelné izolace i vytápění a větrání nového i rekonstruovaného domu.

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz