Ukázka stromolezecké péče o staré stromy

23.10.2018

Přijďte se seznámit s péčí o staré stromy. V bývalém parku u Městské plovárny uvidíte praktickou komentovanou ukázku přírodě blízkého ošetření starého dubu, který je nejspíše jedním z posledních pamětníků tohoto kdysi prý nejvýstavnějšího plzeňského parku.

 

Kdy: 26. 10. 2018

V kolik: 10:00 – 12:00

Kde: Vyhlídka u Městské plovárny - Doudlevecká 71, 30100 Plzeň 

         GPS a odkaz na mapu: 49.7312250N, 13.3798883E

 

Zkušení arboristé, kteří jsou členy mezinárodní organizace ISA, vystoupí do koruny stromolezeckou technikou a s komentářem provedou reálná opatření, která zvýší provozní bezpečnost v okolí stromu a stromu samotnému pomohou ke zlepšení zdravotního stavu.

 

To je on. Starý plovárenský dub. V jeho korunách uvidíte dva zkušené arboristy – lezce.

 

Dozvíte se, proč jsou někdy nutná i radikálnější opatření a někdy i bohužel kácení. Současně ale také, že existuje a užívá se celá řada postupů a systémů, díky kterým stromy ve stresujících podmínkách města mohou růst výrazně déle.

Uvidíte stromolezeckou techniku i speciální nářadí jako jednoruční motorovou pilu a další nástroje a systémy z arboristické praxe.

 

V rámci mnoha okolností nebylo možné zvolit příznivější termín a čas. Snad ale i tak někteří z Vás budou moci dorazit. Takováto ukázka je nevšední a poznat jak je to s péčí o stromy ve městě takto přímo je cennou zkušeností.

 

Akce se koná za každého počasí a účast je bezplatná.

Program je zajímavý i pro děti.

 

Těšíme se na Vás.

 

Sdružení Envic jako pořadatel a firma PROSTROM Bohemia jako realizátor arboristického ošetření.

Poděkování:

Tento projekt byl podpořen z Grantového programu Plzeňského Prazdroje. Děkujeme - Plzeňský Prazdroj a NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti.

Děkujeme také za podporu a spolupráci Správě veřejného statku města Plzně. 

 

 č.
 č.
 č.

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

AKTUALITY

KOMENTOVANÁ vycházka „Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost“

24.04.2019

V rámci festivalu OZVĚNY EKOFILMU se můžete vydat na tematickou procházku „Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost“ neboť tématem letošního ročníku je právě voda v krajině. Oficiální zdroj informací ZDE.   Kdy:...

více info »

KONFERECE RYCHLOST S TICHOSTÍ

24.04.2019

Rádi bychom Vás pozvali na mezinárodní konferenci "RYCHLOST S TICHOSTÍ" kterou s tematickým environmentálním přesahem pořádá plzeňská společnost BRENS. 2. května 219, Plzeň, Měšťanská beseda   Letošní program konference nejenže...

více info »

VELIKONOČNÍ DÍLNY v Pivovarském muzeu

03.04.2019

13. dubna 2019 | 10 – 15 hod. Pivovarské muzeum v ­Plzni, Veleslavínova 6 Zajděte na naše třetí letošní farmářské trhy a pak si něco pěkného vyrobit. Naučíte se uplést tradiční českou pomlázku z osmi proutků i ozdobným držátkem a vyrobíte si i...

více info »

ENVIC je sehraný tým zkušených lidí, který přináší inspiraci ke zlepšování kvality života. Poradíme, jak úsporně bydlet, dobře jíst a vařit, zahradničit ve městě, pečovat o krajinu a veřejný prostor a jak získat dotace. Pořádáme Plzeňské farmářské trhy, exkurze a semináře pro veřejnost i odborníky. Pomáháme profesně růst v oblastech gastronomie, zemědělství, stavebnictví a veřejné správy.

© 2013  ENVIC, o.s. / Prešovská 8, 301 00 Plzeň / telefon: 377 220 323
e-mail: ic.plzen@envic.cz / www.envic-sdruzeni.cz

Design: Hanja.eu / Web system: ANTstudio.cz